-

kotlet : Należę do większości Narodu, która nie oddaje Im głosu.

Dlaczego po II wojnie światowej wymyślono Holocaust?

Sir Arthur Harris vel Rzeźnik Harris

 "Jedziesz tak szybko, że mógłbyś kogoś zabić", powiedział rozzłoszczony posterunkowy przez okno do Sir Arthura Harrisa siedzącego za kierownicą. "Młody człowieku, zabijam tysiące ludzi każdej nocy" - odpowiedział lakonicznie.

 

Widok był apokaliptyczny, kiedy w nocy 27 lipca 1943 r. bombowce RAF-u zrzuciły swój ładunek bomb  na portowe miasto Hamburg, które w następstwie tego zostało pochłonięte przez jedną z najstraszliwszych burz ogniowych w historii.

Aby spotęgować straty, bombowce w pierwszej fali zrzuciły bomby burzące mające na celu poprzez falę uderzeniową wybić szyby w oknach. W drugiej i trzeciej fali zostały zrzucone bomby zapalające. Wybite otwory okienne i drzwiowe stworzyły swobodę penetracji dla płomieni i spotęgowały efekt zniszczenia.

Płonąca masa bomb spowodowała, że ​​rozpalone, gorące powietrze wzbiło się tysiące metrów w niebo, tworząc próżnię na poziomie gruntu, która wypełniła się wichrami pędzącymi z prędkością 150 mil na godzinę. Te tornada nie tylko podsycały pożar, ale kosiły niemal wszystko na swojej drodze. Drzewa zostały wyrwane z korzeniami, budynki zniszczone, a ludzie rzuceni w powietrze. Ofiary płonęły na ulicach lub w domach, inne, krzycząc z bólu, zastygały w jezdniach, gdyż asfalt zamienił się w gotującą ciecz. Tysiące osób udusiło się z braku tlenu lub zmarło z powodu wdychania dymu, gdy szukali schronienia w piwnicach. Ci, którzy dotarli do rzek lub kanałów, radzili sobie trochę lepiej, ale gdy eksplodowały tankowce i zapłonęły węglowe barki, ogień szybko rozprzestrzenił się po powierzchni wody.

Następnego dnia, długo po odlocie bombowców, znaczna część Hamburga była tlącą się pustynią śmierci. Dym był tak gęsty, że zakrył słońce. Wszędzie były trupy, wiele z nich było niewiele więcej niż poskręcanymi, poczerniałymi resztkami ludzi. Czasami, ku udręce ekip ratunkowych, naga postać, zwęglona nie do poznania, mogla wydawać jeszcze cichy odgłos życia.

Nalotem, który spowodował to piekło, był jeden z serii pięciu alianckich nalotów na Hamburg pod koniec lipca 1943 r. w wyniku których zginęło około 45 000 osób, w tym ok. 21 000 kobiet i 8 000 dzieci. Ponadto 1,2 miliona uchodźców opuściło miasto w bezpośrednim następstwie ataków, wiele z nich zostało okaleczonych psychicznie i fizycznie.  

Noc w noc RAF uderzał w osiedla niemieckich miast, a ich śmiertelna skuteczność wzrastała, gdy liczebność floty bombowców, prowadzonej przez potężne czterosilnikowe Lancastery Avro, powiększyła się, a obrona Rzeszy słabła. W nocy 23 lutego 1945 r. 367 Lancasterów zrzuciło 1825 ton bomb na miasto Pforzheim, powodując kolejną burzę ogniową, która zabiła 17 600 osób, czyli jedną czwartą tamtejszej populacji. Był to proporcjonalnie wyższy wskaźnik śmiertelności niż w Nagasaki, gdzie kilka miesięcy później została zrzucona druga bomba atomowa. W marcu 1945 r. 225 Lancasterów zrzuciło 1127 ton bomb na średniowieczne miasto Würzburg. W trakcie nalotu trwającego zaledwie 17 minut zginęło ponad 5 000 osób, 66 procent kobiet i 14 procent dzieci.  

Norman Stone, profesor historii współczesnej w Oksfordzie, napisał w Daily Mail: "Już w 1944 r. dla większości ludzi w rządzie powinno być jasne, że damy sobie radę z Niemcami. My natomiast bombardowaliśmy niemieckie miasta miesiącami po tym, jak już było jasne, że wygramy, i że Stalin będzie potencjalnie śmiertelnym wrogiem. Niektóre z bombardowań były po prostu bezcelowe. W ostatnich dniach wojny uderzyliśmy w stare "piernikowe" miasteczka na południe od Wuerzburga, gdzie w ogóle nie było militarnego celu . . . tylko uchodźcy, kobiety i dzieci. Z tych aktów nieuzasadnionego sadyzmu najgorsze było bombardowanie Drezna."  

"W pierwszych tygodniach 1945 roku, w najzimniejszej zimie stulecia, Drezno było nabrzmiałe uchodźcami uciekającymi przed armią radziecką. W tym czasie Sowieci stali już na niemieckiej ziemi, a Ilja Erenburg, żydowski propagandowy potwór, mistrz dziennikarskiej nienawiści, od lat "walił" w transmisjach skierowanych do Armii Czerwonej i powtarzał w milionach ulotek: "Zabij, zabij, zabij, nikt nie jest niewinny ani żyjący, ani jeszcze nienarodzony ..." lub "... jeśli codziennie nie zabiłeś Niemca, nie wypełniłeś swojego obowiązku wobec radzieckiej ojczyzny. "

Brytyjski punkt widzenia na dywanowe naloty został przedstawiony przez Stanleya Baldwina w Izbie Gmin już 10 listopada 1932 r .: "Myślę, że dobrze, aby człowiek z ulicy zrozumiał, że nie ma na ziemi żadnej mocy, która mogłaby go ochronić przed bombardowaniem. Bez względu na to, co ludzie mu powiedzą, bombowiec zawsze się przedostanie. Jedyną obroną jest atak, co oznacza, że ​​musisz zabijać więcej kobiet i dzieci i szybciej niż wróg, jeśli chcesz się uratować."

Zarówno w trakcie, jak i po wojnie rząd utrzymywał, że brytyjska polityka nigdy nie była ukierunkowana na bombardowanie obiektów cywilnych. "Zawsze stanowczo przestrzegaliśmy zasady, że atakujemy tylko cele wojskowe" - oświadczył Archibald Sinclair, sekretarz stanu ds. lotnictwa w Izbie Gmin w październiku 1943 r. Rosnąca liczba zabitych cywilów była przedstawiana jako godny pożałowania skutek nalotów przeciwko fabrykom, elektrowniom, sieciom transportowym czy instalacjom wojskowym, a nie jako cel sam w sobie. Nawet po zwycięstwie ta propagandowa narracja była utrzymana.

W jednym z wykładów Charles Portal, szef sztabu lotnictwa przez większą część wojny, powiedział, że to "ciekawy i powszechny błąd, że nasze bombardowanie niemieckich miast miało na celu zabicie i zastraszenie Niemców i że maskowaliśmy ten zamiar, udając, że niszczymy przemysł, każdy taki pomysł jest całkowicie i kompletnie fałszywy: cywilne ofiary, które wyniosły około 600 000 zabitych, były czysto przypadkowe." Jednak jak pokazuje badanie archiwów wojennych, zarówno Sinclair, jak i Portal byli nieuczciwi wobec opinii publicznej.

Miejskie zniszczenia poprzez "koncentrację bombowych ładunków na najgęstszych i najbardziej wrażliwych obszarach miast", by zacytować jeden dokument personelu lotniczego, były głównym celem brytyjskiej ofensywy powietrznej nad Niemcami.

W październiku 1943 główny strateg dywanowych nalotów Arthur Harris powiedział, że „celem ofensywy kombinowanych bombardowań... jednoznacznie powinno być zniszczenie niemieckich miast, zabijanie niemieckich robotników i zakłócenie cywilnego życia na terenie Niemiec[6]... niszczenie domów, obiektów użyteczności publicznej, transportu i życia, stworzenie problemu uchodźców na niespotykaną dotąd skalę, rozbicie morale i porażenie strachem przed przedłużającymi się intensywnymi bombardowaniami. Takimi są akceptowalne cele naszej polityki bombardowań. Nie są to efekty uboczne bombardowań fabryk”[7].

"Miasta Niemiec, w tym ich pracująca populacja, są dosłownie sercem niemieckiego potencjału wojennego", napisał kiedyś Harris, a nienawidząc Rzeszy, rzadko wahał się przed otwartym nawoływaniem do rzezi. "Co chcemy robić oprócz horrorów ognia, to doprowadzić do zwalenia się murów na łeb Niemca, aby zabić Niemca i przerazić Niemca", powiedział w sztabie lotnictwa. Czasami ten jego obłędny sposób myślenia objawiał się w chorobliwym poczuciu humoru.

Pewnego razu jechał z dużą prędkością w swoim czarnym Bentleyu, wracając do Londynu z dowództwa Bomber Command w High Wycombe, kiedy jego samochód został zatrzymany przez policję. "Mógłbyś kogoś zabić", powiedział rozzłoszczony posterunkowy przez okno do Harrisa. "Młody człowieku, zabijam tysiące ludzi każdej nocy" - odpowiedział lakonicznie.

Sir Arthur Harris był bezwzględny w realizacji strategii bombardowania i do końca wojny miał pełne poparcie swoich przełożonych, politycznych i wojskowych. Rzeczywiście, jak pokazują niepublikowane artykuły, ministerstwo lotnictwa i sztab lotnictwa przyjęły bezkompromisową postawę wobec ludności niemieckiej na długo przed powołaniem Harrisa. Typowym był  dokument, obecnie przechowywany w archiwum Uniwersytetu Cambridge, napisany w sierpniu 1941 r. przez dyrektoriat operacji lotniczych w ministerstwie lotnictwa. Argumentowano tam, że celem przyszłych ataków brytyjskich muszą być "ludzie w swoich domach i fabrykach, a także usługi takie jak energia elektryczna, gaz i woda, od których zależy życie przemysłowe i domowe tego obszaru".

Churchill i jego doradca żyd Frederick Lindemann byli inicjatorami polityki celowego atakowania ludności cywilnej.

Churchill w notatce z dn. 8 lipca 1943 r. do ministra odpowiedzialnego za produkcję samolotów napisał:
    Kiedy się tak zastanawiam, jak możemy wygrać wojnę, widzę, że jest tylko jedna pewna droga. Nie mamy armii kontynentalnej, która mogłaby pokonać niemiecką potęgę wojskową… jest jedna rzecz, która sprowadzi go [Hitlera] z powrotem i powali o ziemię, a jest to absolutnie niszczycielski, eksterminacyjny atak bardzo ciężkich bombowców z tego kraju na jego nazistowską ojczyznę . Musimy być w stanie przytłoczyć ich tymi środkami, bez których nie widzę wyjścia.

"Hitler wyraźnie wykluczył "bombardowanie terrorystyczne" i wykorzystał Luftwaffe, by oczyścić drogę dla inwazji na Wyspy Brytyjskie, niszcząc RAF, a następnie, gdy zadanie  zostało wykonane (jak Niemcy błędnie sądzili), aby osłabić brytyjską gospodarkę na rzecz wsparcia blokady." - napisał Richard Overy – brytyjski historyk, specjalizujący się w historii II wojny światowej i III Rzeszy. Członek Royal Historical Society oraz Akademii Brytyjskiej.

Sir Arthur Harris, 1st Baronet został oznaczony:

Knight Grand Cross of the Order of the Bath Officer of the Order of the British Empire Air Force CrossMentioned in Despatches (2) Order of Suvorov, 1st Class (USSR) Distinguished Service Medal (United States) Chief Commander of the Legion of Merit (United States) Grand Cross of the Order of Polonia Restituta (Poland) Grand Cross of the Order of the Southern Cross (Brazil) Grand Officer of the Legion of Honour (France) Croix de guerre (France)

 

https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5420481

https://www.youtube.com/watch?v=kCYPrur6ssU

https://www.theguardian.com/books/2013/sep/27/bombing-war-europe-richard-overy-reviewtagi: rzeźnicy 

kotlet
25 września 2019 17:52
92     855    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gabriel-maciejewski @kotlet
25 września 2019 18:00

I co? I co dalej?

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @kotlet
25 września 2019 18:01

Wie pan co, kiedyś wpadłem na taki pomysł - za wszystkimi emocjonalnymi, patriotycznymi, polskimi narracjami, mającymi pobudzić Polaków do bezsensowego działania, stoją Niemcy. Pan to potwierdza. 

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @kotlet
25 września 2019 19:01

.... hhhmmmmmm

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @gabriel-maciejewski 25 września 2019 18:01
25 września 2019 19:27

pane szef też tak uważam... użalanie się nad szkopami prowadzi na manowce... swego czasu czytałem, jak to komendant auchswitz zwalczał przemoc w podległej sobie placówce...oczywiście relacje spisał po wojnie... inna rzecz, pan kotlet się stara... chyba ma podwójnie płacone...bartoszewski nie żyje, szczypiorek też... ambasadory odstawione od koryta i wpływów... budżety do przewalenia są... a może pan kotlet podłączy się do sporu klimatycznego i do młodej Graty... 

zaloguj się by móc komentować

Caine @kotlet
25 września 2019 20:02

Ciekawe co na to mieszkańcy Frampola.

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @kotlet
25 września 2019 21:07

Wniosek?

Między Germanami nie ma "pane pomyłuj".  A może noc kryształowa to też robota mocodawców sir Arthur'a? Poszedł bym tym tropem. No i jeszcze, skąd się wzięło pojęcie, że Niemcy są "rasą panów".

Ech, same pytania..., przepraszam ;)

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @kotlet
25 września 2019 21:20

To oczywiste, że ludobójstwo jako metodę prowadzenia wojny stosowały obie strony konfliktu.

Nie stanowi  usprawiedliwienia dla praktyk ludobójczych stosowanych przez aliantów, że Niemcy dopuszczali się ludobójstwa na cywilnej ludności.

To, że ktoś kradnie i morduje, nie stanowi uzasadnienia, że gdy inni pójdą  w jego śklady, to powinno sie ich z tego rozgrzeszyć.

 O systematycznym niszczeniu przez lotnictwo alianckie niemieckich miast , miasteczek i wsi napisał w 320 -stronicowej ksiązce zatytułowanej "Pożoga" autor Joerg Friedrich (edycja niemiecka  - 2002,
edycja polska -  MDI Books   2011),

zaloguj się by móc komentować

tomciob @kotlet
25 września 2019 21:30

http://www.sww.w.szu.pl/index.php?id=informacje_autor_portalu

Nazywam się Mateusz Łabuz i redaguję serwis "II wojna światowa" od 2005 roku. W ciągu kilkunastu lat prac, z pomocą wielu ludzi, którym chciałbym podziękować, udało mi się stworzyć wszechstronną stronę, która rokrocznie notuje ponad milion odwiedzin i prezentuje szeroki zakres stale rozbudowywanych materiałów. Jednym z najważniejszych osiągnięć jest nawiązanie współpracy z kilkudziesięcioma instytucjami o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, społecznym, dzięki czemu portal regularnie patronuje wartościowym wydarzeniom i publikacjom o charakterze historycznym.

Jestem absolwentem kierunków prawo i administracja na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Historią zajmuję się hobbystycznie, głównie za pośrednictwem portalu oraz w ramach cyklicznych publikacji w licznych mediach historycznych. Uczestniczę także w szeregu projektów naukowych jako publicysta, redaktor naukowy czy korektor. Zawodowo zajmuję się dyplomacją, pracując na co dzień w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Chciałbym złożyć serdeczne podziękowania Czytelnikom, którzy przyczyniają się do rozbudowy portalu oraz dokonywanych w nim zmian. Dzięki zaangażowaniu obu stron mamy możliwość wspólnego odkrywania historii i upamiętniania ofiar największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości. Państwa uwagi są także przyczynkiem do szerszej debaty historycznej prowadzącej do przedstawiania historii w możliwie najbardziej obiektywny sposób. Dziękując za dotychczasową pomoc, zachęcam do dalszego kontaktu oraz zgłaszania uwag dotyczących bieżącego funkcjonowania portalu. Poniżej garść informacji, które ułatwią Państwu kontakt.

Czemu tak? Ano temu, że tytuł ma się nijak do treści notki. A poniżej, tegoż autora.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @kotlet
25 września 2019 21:33

http://www.sww.w.szu.pl/index.php?id=bitwa_coventry

"Nalot na Coventry

Był 14 listopada 1940 roku. Niebo nad Wielką Brytanią powoli pustoszało. Końcowa faza bitwy o Wielką Brytanię nie była już tak krwawa, jak poprzednie. Wszak od sierpnia trwały zmagania alianckich dywizjonów lotniczych z Luftwaffe. Mimo barbarzyńskich nalotów na brytyjskie miasta społeczeństwo nie załamało się. Dopiero kolejne miesiące pokazały, iż nie był to koniec wojny o mocarstwo Albionu, był to dopiero początek. Pierwszy atak niemieckiej machiny wojennej został odparty, mimo iż w ciągu tych paru miesięcy Niemcy byli naprawdę blisko do złamania ducha brytyjskich obrońców oraz zniszczenia alianckich sił powietrznych. Szczególnie dzień 7 września będzie wspominany, gdy mówić się będzie o "Battle of Britain". To właśnie wtedy Hermann Goering rozkazał zaatakować Londyn. Ciężar działań został teraz przerzucony na brytyjskich cywili. Decyzja ta nie była najbardziej przemyślaną. Niemcom chodziło przede wszystkim o dokonanie inwazji na Wyspy Brytyjskie, czemu służyć miało wyniszczenie RAF-u. Myśliwcy niemieccy prawie zniszczyli nieprzyjacielskie "Hurricane'y" i "Spitfire'y" zza Kanału La Manche, Brytyjczycy gonili ostatkiem sił. Błąd niemieckiego dowództwa, które rozkazało zaatakować Londyn sprawił, iż Luftwaffe nie zadało tego ostatniego ciosu, który mógłby przesądzić o wyniku bitwy oraz umożliwić desant wojsk niemieckich na brzegi Wielkiej Brytanii. Teraz to ludność cywilna stała się ofiarą prześladowań Luftwaffe, teraz to ona miała zostać złamana. Jak złudne były nadzieje niemieckiego dowództwa, przekonać się można, śledząc historię tej wojny. Bombardowania miast brytyjskich miały zniechęcić ich mieszkańców do dalszej walki. Wśród nich na szczególne miejsce zasługuje jedno miasto, które spośród wielu innych celów wyróżniało to, iż było zagłębiem przemysłowym gospodarki angielskiej. Było to Coventry.

Tak, Coventry stało się niemalże symbolem bombardowań angielskich miast. Dowództwo Luftwaffe opracowało operację "Sonata Księżycowa", której głównym celem stała się brytyjska metropolia. O godzinie 20:15 14 listopada 1940 roku bombowce niemieckie zrzuciły swój ładunek na centrum Coventry. Kolejne fale samolotów, naprowadzane widokiem płonącego miasta mają ułatwione zadanie. Dopiero 15 listopada o godzinie 6:00 rano atak ustał. Straty były ogromne. Ofiary również. Zginęły aż 554 osoby, dalsze 865 było ciężko rannych. 1/3 domów została zniszczona, nie działała większość linii telefonicznych, wszystkie zakłady wojskowe zostały poważnie uszkodzone. Szacuje się, iż uszkodzonych lub zrównanych z ziemią zostało aż 60 000 budynków, co jest liczbą zawrotną, jak na owa czasy. Były to bowiem pierwsze doświadczenia lotnictwa z masowymi bombardowaniami miast przeciwnika. Wybór Adolfa Hitlera, co do celu ataku, nie był przypadkowy. W Coventry znajdowały się zakłady produkcyjne, działające na rzecz wojska.

Dzień po bombardowaniu wszystkim przybyłym do miasta roztaczał się przed oczami widok apokaliptyczny. Dym, sadza, zniszczenia, pożary i tłumy ludzi, nie mogących pogodzić się z tym, co się wydarzyło. A wszystkiego dokonało 437 samolotów, które zrzuciły 394 tony bomb, 56 ton pocisków zapalających oraz 127 min morskich. Pomoc dla zniszczonego miasta była natychmiastowa. Jako że prawie 500 sklepów zostało zniszczonych, rząd Wielkiej Brytanii postanowił wysłać do Coventry 100 tys. bochenków chleba oraz wspomóc mieszkańców wojskowym wyposażeniem, przysyłając również cysterny z wodą pitną.

Dramat Coventry nie był pierwszym i ostatnim z dramatów miast brytyjskich. W kilka dni później zbombardowano Londyn oraz Birmingham. Stolica Anglii była zresztą nękana do końca tej wojny. Najpierw przez lotnictwo Luftwaffe, potem przez pociski "V-1”.

zaloguj się by móc komentować

betacool @Caine 25 września 2019 20:02
25 września 2019 21:33

Musieli wymyślić bombardowanie, żeby przykryć niemieckie ofiary spod Grunwaldu?

zaloguj się by móc komentować

tomciob @kotlet
25 września 2019 21:35

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/RAF_Bomber_Command

Oraz:

"W początkowym okresie wojny RAF BC nastawione było na atakowanie wyłącznie celów militarnych, ale po rozpoczętych przez Niemców bombardowaniach miast brytyjskich, jak Londyn czy Coventry, strategia sojuszników uległa zdecydowanej zmianie. Arthur Harris, dowódca RAF Bomber Command, wskazywał na potrzebę złamania niemieckiego potencjału przemysłowego i ludzkiego, zniszczenia sieci transportowej i osłabienia morale ludności w Niemczech. Przystąpiono do nalotów dywanowych, których największe nasilenie nastąpiło w roku 1944. Ponosząc wielkie straty samoloty RAF BC (także sterowane przez polskich lotników) bombardowały, głównie nocami, wszystkie większe niemieckie miasta, jak Berlin, Hamburg, Kolonię, czy w najbardziej kontrowersyjnym nalocie Drezno. W lipcu 1944 roku RAF BC osiągnęło największą liczebność personelu latającego i naziemnego: 1 185 833 osób, w tym ponad 100 000 kobiet".

zaloguj się by móc komentować

darkforce @kotlet
25 września 2019 21:36

Mnie art się podobał, bowiem powierdził teorię że to anglia jest najgorszym bandytą wśród bandytów europejskich

zaloguj się by móc komentować

tomciob @kotlet
25 września 2019 21:44

A tu info o tym, że Niemcy grubo od przed wojny pracowały nad udoskonalaniem swojej techniki wojennej. Warto sprawdzić ile radarów wyprodukowano w celu walki z potencjalnym przeciwnikiem:

Radar Würzburg

"Opracowywany w firmie Telefunken od połowy lat trzydziestych. Pierwszy model, oznaczony Würzburg A, wszedł do służby w 1940; następne wersje: B, C i D były wprowadzane do 1941. Kolejne wersje miały udoskonalaną elektronikę, pozwalającą na zautomatyzowanie naprowadzania na cel. Wszystkie umieszczane były na przewoźnych przyczepach i miały składane anteny na czas transportu".

Jak się od połowy lat trzydziestych prowadzi wojnę technologiczną a potem atakuje to chyba później trochę trudniej o współczucie.

zaloguj się by móc komentować

m8 @Caine 25 września 2019 20:02
25 września 2019 23:18

Genau - czyta mi Pan w myslach.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @tomciob 25 września 2019 21:44
26 września 2019 00:13

tak, tak, w Niemczech nad tym zawzięcie pracowano.

A w tym czasie w innych krajach jedynie zbierano maki na polach i polnych miedzach.

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @kotlet
26 września 2019 08:32

Jako ten bez wykształcenia, z małego miasta, czytuję zamieszczane na tym portalu artykuły.  Przyznaję, wciągnęły mnie treści prezentowane przez pana Maciejewskiego. Od jakiegoś czasu zauważam osobiste wycieczki pomiędzy zamieszczającymi swoje prace, włączają się czytający. Jedno zniesmaczenie z tego powodu. Drugie, obserwuję, że piszący artykuły pan nick kotlet, co by nie napisał, jest źle! W przypadku dyskusji ,,w sosie własnym,, , podnosicie larum, o .... trollowanie rozmowy poprzez schodzenie z tematu głównego itd itd. Pod notkami pana kotleta,  ,,dyskusja,, to wolna amerykanka, i gra muzyka, nikomu to nie przeszkadza. Znam Wasze prace/treści krótko, nie rozpoznaję jeszcze w Was opcji propolskiej, prorosyjskiej, proniemieckiej( skrót myślowy) Szukam w Waszych pracach tego, czego nie ma nigdzie. Jako ten bez wykształcenia, szukam nauki. A od kogo mam się uczyć i czego, osobistych wycieczek? Może popełniam błąd, szukając nauki u tych, którzy nauczać nie umieją, lub nie chcą. To czego chcą, jako ci wykształceni? Laur, a od kogo? Od samych siebie? To co Was wyróżnia od tych, których krytykujecie za jedzenie sobie z dzióbków? 

zaloguj się by móc komentować

bendix @gorylisko 25 września 2019 19:27
26 września 2019 09:12

Jakże się cieszę że zbombili Drezno. Każde bombienie zmniejszające populacje tego kraiku jest właściwe co widać w dzisiejszych czasach jak ta hydra głowę podnosi.

To nie My i inni zaczęli terrorystyczne naloty na bezbronnych cywilów. To nie kto inny jak niemcy zbombili Rotterdam. To adik wymyślił doktrynę terroryzowania innych narodów przez bombienie miast i szpitali. Dopiero jak im się do dupska dobrano to był płacz. Kto sieje burze...

Z gustlofem i kpt. Marinesko to samo. Robi się z niego zbrodniarza. A tym gustlofikiem zwiewała elita nsdap/gestapo/ss bo dla zwykłych ludzików nie było miejsca. Jednym strzałem zutyllizował ten nawóz.

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 26 września 2019 09:12
26 września 2019 09:19

cd. że nie wspomnę o polowaniu z kmów na cywilnych uciekinierów na drogach. Tacy to rycerscy ci luftnadludzie byli.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @BezNicka 26 września 2019 08:32
26 września 2019 09:23

może popełnia pan błąd...szukając doskonałości na niniejszym portalu... "bo tylko Ojciec nasz w niebie Doskonały jest..." Na jakim pan świecie żyjesz ? Dziś wystarczy Żyda nazwać złodziejem którym faktycznie może być aby mieć problemy z banem włącznie...dlatego w necie jest cała masa prowoków czy to z nadania służb albo instyttucji różnych, różnistych albo ofiarnych służalców czy wręcz głupców... osobiście uważam pana kotleta za zadaniowanego prowoka którego zadaniem jest wywołać awanturę będącą pretekstem do zamknięcia niniejszego portalu i zrobienia ququ interesom bossa niniejszego portalu... utrzymanie dyscypliny wśród użytkowników wymaga twardych i stanowczych rozwiązań... np. jest na niniejszym portalu pan Ewaryst ale on jest hobbystą z odchyleniem jedynie słusznym bo wali w obecny rząd ale trzyma się od tematów żydowskich z daleka... czy to tak trudno zrozumieć ?

Nie wiem jak inni ale... droga wolna, nikt pana na siłe nie trzyma na niniejszym portalu, za karę tutaj pan chyba nie musi bywać... wolność do klikania...

gdyby na niniejszym portalu panowało kolesiostwo to gremialnie rzucano by się na pana kotleta jak greenpeace na statki z węglem płynące do polskich portów... a tutaj reakcje są bardzo powściągliwe... dlatego, ma pan wolność klikania... a nawet komentowania...

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 26 września 2019 09:19
26 września 2019 09:25

cd.2 Dodajmy jeszcze do tego że niech się cieszą że tylko tak się skończyło bo plany USA były takie żeby ich wysterylizować.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @bendix 26 września 2019 09:12
26 września 2019 09:34

Z tego co przeczytałem u Johnsona to Drezno zostało zbombardowane na wyrazne życzenie słoneczka narodów stalina...  w Dreznie pojawiła się fala uciekinierów ze Śląska... więc wobec planów stalina, utylizacja była wskazana...

warto przypomnieć, ze to sam adolf wymyślił coby sztukasy wyposażyć w syreny...

nikt hajhitlerów do wojny nie zmuszał... sami ją zaplanowali i rozpętali już z udziałem wodza całej postympowej ludzkości... mało tego ekologiczny projekt dotyczacy puszczy białowieskiej na terytorium Polski był przygotowywany od samego początku rządów hitlera... kto sieje wiatr, ten zbiera wiadomo co... dlatego niemiecka polityka historyczna idzie w kierunku wybielenia "rasy panów" i dlatego powoli pojawiają się palimpsety spychologii na Polskę i Polaków... 

czasem się zastanawiam czy śp. "Prus" miał rację, pisząc w "Lalce" "nie depcz, niemcy też ludzie..." co do deptania twarzy mogę się godzić ale co do ludzi...zaczynam mieć wątpliwości... "Panie Boże wybacz..." ale czasem trudno być człowiekiem, "panem" nie chcę być a skądinad wiem, że "Trudno być Bogiem..." ale chyba dla nas ludzi...

zaloguj się by móc komentować

kotlet @gorylisko 26 września 2019 09:23
26 września 2019 09:38

Osobowość typu A, WZA (wzór zachowania A), zachowanie typu A to typ osobowości, charakteryzującej się wysokim poziomem stresu, wywołanym presją czasu, tendencją do zachowań rywalizacyjnych, wysokim poziomem ambicji, agresywnością i wrogością wobec innych. Osoba z WZA postrzega otoczenie jako zagrażające i żyje w nieustannej reakcji alarmowej (fazie stresu). W kategoriach psychologicznych konstruktów teoretycznych WZA charakteryzuje neurotyczna ekstrawersja (EPQ-R) i niski poziom ugodowości (NEO-FFI).

Hipoteza o występowaniu osobowości typu A, została po raz pierwszy postawiona przez Oslera. Opiera się na założeniu, że istnieje związek osobowości człowieka z występującymi u niego chorobami układu krążenia. Amerykańscy kardiolodzy, Meyer Friedman i Ray Rosenman prowadzili badania, które dowiodły, że zapadalność na choroby serca jest dwukrotnie częstsza u osób nastawionych na dążenie do perfekcji i żyjących w ciągłym pośpiechu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Osobowo%C5%9B%C4%87_typu_A

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @BezNicka 26 września 2019 08:32
26 września 2019 09:41

Pańska postawa odbiera panu wiarygodność. Szkoda, że pan tego nie rozumie

zaloguj się by móc komentować

bendix @gorylisko 26 września 2019 09:34
26 września 2019 09:49

Sam adik też się wściekał na produkcje myśliwców i nakazywał produkcje bombowców. I to wtedy kiedy już mu się dobrano do dupska.

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @gorylisko 26 września 2019 09:23
26 września 2019 10:27

Widzę różnicę pomiędzy Światami, na jakim zyjemy, a na jakich chcemy żyć. Ot, choćby bez strachu przed zadaniowanymi durniami, służbami, dmuchającymi za gorliwie na zimne. Mam nadzieję, że jeden zadaniowany, by rozsadzić/rozwalić portal, to za mało. Gdyby było inaczej, źle świadczyłoby, o portalu. Fakt, mam wolność ,,klikania,, i korzystam z niej. A najeżdżanie na mnie z ... co robię ze swoją wolnością do ,,klikania,, ,  daruje pan. To poniżej pana zainteresowań. Dziękuję za odpowiedź, zawsze to nie ,,klika,, się w próżnię. Nie szukam zwady, podnoszę to, co zauważam. 

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @gabriel-maciejewski 26 września 2019 09:41
26 września 2019 10:41

Nieomylność mylona jest z przypadł/nie przypadł mi do gustu. Jedna notatka spowodowała odejście od tematu głównego. Spostrzeżenie tego dwa razy, gdybym był popędliwy w sądach, utrwaliłoby mnie w niczym innym, jak posądzeniu, o przypadł/nie przypadł mi do gustu. Na szczęście dla mnie, moja wiarygodność tutaj, nie ma nic wspólnego z tym, ze czytam na pana portalu rzeczy, których nie nigdzie nie znajdę. I żadna różnica zdań, tego nie zmieni.

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @kotlet 26 września 2019 09:38
26 września 2019 10:44

Notka, o osobowościach, nie na miejscu. Zwłaszcza, że niedawno był na portalu poruszany temat zdrowia. 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @BezNicka 26 września 2019 08:32
26 września 2019 10:48

Wiesz jaki masz problem, że będziesz zawsze podziwiał skurwysynów takich jak np. Geremek, bo tak spokojnie mówił i zawsze słuchał. I nawet pierdział na słodko.

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @parasolnikov 26 września 2019 10:48
26 września 2019 11:08

A dziękuję, że pan zauważył moją wolność do słuchania i czegoś tam jeszcze. Jest pan drugi. Pierwszy zauważył, że mam wolność do ,,klikania,, . A pana notka, to w temacie, czy obok? 

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @gorylisko 25 września 2019 19:27
26 września 2019 11:13

Jedyne zastrzeżenie względem notki jakie ja mam, to brak związku z tytułem: nie, nie dlatego. Żadnego użalania się nad Niemcami tu nie widzę, jedynie opis systematycznego, celowego i zaplanowanego ludobójstwa w wykonaniu Albionu. Wielu polskich pilotów odmówiło udziału w tych nalotach i na pewno nie z powodu "użalania się" nad Niemcami. Tu widać przepaść cywilizacyjną pomiędzy nami, a Imperium.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @BezNicka 26 września 2019 11:08
26 września 2019 11:20

Nie umie Pan czytać chyba jeszcze do tego ...

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @parasolnikov 26 września 2019 11:20
26 września 2019 11:24

Zgadzam się z panem! Zawsze równam do rozmówcy. 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @kotlet
26 września 2019 11:40

No nie, teraz pan przesadził wyciagając niewłaściwe wnioski,na podstawie tak kruchej,że aż dziw.Słodko pierdzący Geremek narobił wiele szkód ,wraz z nowo powstałą elitą - wbijajac do głów Polakom,że jesteśmy ksenofobami, rasistami, antysemitami, nietolerancyjnymi Polaczkami, których wstydzi się" postępowe grono oświeconych "panów z elity politycznej ówczesnej Polski .I nie jest to jedyny główny "grzech w/g tamtych elit ...dekalogu...prawie z "nabożeństem" głoszony.Nie oznacza to,że BezNicka podziwia takich "skurwysynów"...

 

zaloguj się by móc komentować

zkr @bendix 26 września 2019 09:12
26 września 2019 11:41

>To adik wymyślił doktrynę terroryzowania innych narodów przez bombienie miast i szpitali.
> Dopiero jak im się do dupska dobrano to był płacz. Kto sieje burze...

Przyjeli niewyobrazalnie brutalna taktyke juz od samego poczatku wojny. Nie ma co sie dziwic, ze odpowiedz byla rownie brutalna.

Gdy mysle o jak to nazywam "sladach kultury niemieciej na Pomorzu" jak Szpegawsk czy Piasnica, gdy jestem na cmentarzu za szpitalem w Kocborowie to jakos przestaja mnie wzruszac historie o biednych bombardowanych Niemcach.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Lesie_Szp%C4%99gawskim

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Pia%C5%9Bnicy

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @BTWSelena 26 września 2019 11:40
26 września 2019 11:46

Kliknęłam niewłaściwie ,sorry, komentarz dotyczył parasolnikov o "słodko pierdzącym Geremku"

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @kotlet
26 września 2019 11:49

Jesli już mamy się użalać nad zbombardowanymi  przez  Harrisa niemieckimi cywilami w Hamburgu, to weźmy też na siebie część odpowiedzialności, albowiem ten akurat nalot był wynikiem meldunku wywiadowczego o położeniu  w porcie w Hamburgu stoczni  produkcyjnych i remontowych dla niemieckich U-bootów.Podobno łącznie aż 4 takie stocznie były. Oraz kilkanaście zakładów zbrojeniowych.   Szczegółowe rozpoznanie terenu zrobiła 20-letnia studentka medycyny, Halina Szwarc z domu Kłąb, Polka, która w wieku lat 16 tu wstąpiła do ZWZ w Bydgoszczy a jej rodzina na polecenie organizacji podpisała nawet volkslistę. Panienka wstąpiła na medycynę i kursowała na trasie Reich Generalna Gubernia. W 1943 r. dostała polecenie wywiadu, aby zapisała się na specjalizację, która była tylko w Hamburgu i aby  dostarczyła plany portu i zwłaszcza miejsca stacjonowania U-bootów.  Zrobiła to szybko i skutecznie, bowiem urodziwą panienkę zapragnął obwieźć po porcie młody marynarz łódką. Za tę akcję otrzymała od Brytyjczyków brązowy krzyż z mieczami. Miała perfekcyjną pamięć.

W  swoich wspomnieniach wojennych opowiedziała pewną historię. Pewnego razu niemiecki profesor zaprezentował niemieckim studentom 12-letniego chłopca, Polaka, który był oskarżony o kradzież chleba czy generalnie żywności. Groziła mu kara śmierci. Profesor urządził wśród studentów  tajne głosowanie na temat tego, czy polski podczłowiek zasługuje na karę śmierci . Tylko jeden głos był "przeciw".
Po wojnie została lekarzem i po latach "sprawdzania" i szykan została w 1966 profesorem nauk medycznych. To ona wymyśliła i wdrożyła Uniwersytet Trzeciego Wieku. Nawiasem mówiąc, pod koniec wojny została zdekonspirowana (kiepsko podrobione kartki żywnościowe) i aresztowana. Była torturowana na Gestapo. Wyroku śmierci nie wykonano z powodu ewakuacji. Był styczeń 1945 r. i ostatecznie zdołała uciec.

Co do Drezna to był to ważny węzeł komunikacyjny od strony Budapesztu,Rumunii i Bałkanów. Nawiasem, w Dreźnie znajdowało się całkiem sporo słowiańskich robotników przymusowych i więźniów obozów koncentracyjnych ewakuowanych ze wschodu. Robotnicy przymusowi nosili specjalne oznakowania na ubraniach i nie mieli wstępu do schronów przeciwlotniczych.  Więc w czasie bombardowań szli na pierwszy ogień. Podobnie było w Peenemuende.

To się wyraźnie zaznaczyło w chwili, kiedy Armia Czerwona miała swój trzydniowy karnawał zwycięstwa: Polki, Rosjanki i Białorusinki były wyraźnie oznakowane i nigdy nie były wpuszczane do schronów, a sołdaci mieli wyraźny rozkaz, aby je zostawić w spokoju. 

Na wojnie , jak na wojnie.

Właśnie mija rocznica uwięzienia Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @kotlet
26 września 2019 11:58

Znalezione obrazy dla zapytania halina szwarcAgentka ZWZ AK Halina Klomb  z męża Szwarc 

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @kotlet
26 września 2019 12:05

Z przeczytanej notki, nie wywnioskowałem żadnego użalania się nad zbombardowanymi niemieckimi miastami, zabitymi tam ludźmi. Zauwarzyłem cynizm ,,bohatera,, notki. I wszystko wolno dla imperium. Co do tytułu... Widzę sugestię, że gdyby nie powstała nazwa ,,holocaust,, i przynależą do nazwy tylko Żydzi, byłyby inne holocausty. Nawiasem, czy podnoszona licytacja, o ilość ofiar niemieckich zbrodni na Żydach i Polakach ( nieśmiało, na marginesie przebąkuje się, o Rosjanach itd), nie wygląda na ,,kolejkę,, do holocaustu? A Żaden z uczestników takich rozmów, nie zastrzegł się przed tym. 

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @pink-panther 26 września 2019 11:49
26 września 2019 12:07

Jak na forum zauważę, że podziwiam pani precyzję, to znowu mi ktoś nawgarnia od Geremkofili? Żart.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @BezNicka 26 września 2019 12:07
26 września 2019 12:08

Alez dlaczego od Geremkofili?? Ja i Geremek? Na widok jego portretu w jednej z sal "okołosejmowych" niemal dostałam drgawek:))) On dalej tam wisi.

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @pink-panther 26 września 2019 12:08
26 września 2019 12:18

Pozwoliłem sobie na żart do pani, nie z pani. A naprawdę, celowałem w innego rozmówcę. Prawdą, i tylko prawdą są moja słowa, że podziwiam pani precyzję. Mam nadzieję, że nie będę musiał się objaśniać, że precyzja nie dotyczy - czy pani odpowiedź jest po mojej, czy nie mojej myśli. Jak do tej pory, a czytam już kilkanaście miesięcy, fascynacja mnie nie omija. Przepraszam, z żalem odchodzę do pracy przy domu. :) 

zaloguj się by móc komentować

bendix @pink-panther 26 września 2019 12:08
26 września 2019 12:18

OT. Pantero, czy możesz na 'warsztat" wziąć to coś "jachira"? To jakaś "litwaczka" z "repatriacji"? Nazwisko jakos by pasowało.

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @pink-panther 26 września 2019 11:49
26 września 2019 12:35

 Właśnie mija rocznica uwięzienia Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

https://dorzeczy.pl/kraj/115067/Zamieszanie-wokol-beatyfikacji-kard-Stefana-Wyszynskiego.html

Na wojnie, jak na wojnie 

Czytajac tekst autora notatki zajrzałem do o.Bochenskiego;

100 zabobonów i  De virtute militari. Zarys etyki wojskowej

Kara-Do czego prowadzi zabobon przeczący winie i odrzucający karę, niech świadczy następujące prawdziwe wydarzenie. W czasie buntu w jednym z więzień amerykańskich telewizja sfilmowała spotkanie więźnia Murzyna ze swoją matką. Zdjęcia z tego spotkania obiegły prasę i wzbudziły wielką sympatię dla więźnia. Niestety redakcja głównego miejscowego dziennika otrzymała nazajutrz list od Murzynki, która informowała, że więzień ów zgwałcił i zamordował jej ośmioletnią córeczkę. “Nade mną i nad moim dzieckiem nikt się nie litował - litość macie tylko dla mordercy" - napisała.

Pozdrawiam serdecznie p.Panterę.

 

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @bendix 26 września 2019 12:18
26 września 2019 15:26

Nie chcę trollować notki ale "piszesz i masz". Temat już został ruszony przez jednego koleżkę z S24 - w sensie pochodzenie nazwiska. Okazuje się, że takie  nazwisko występuje w Polsce tylko i wyłącznie na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem.

Autor za to znalał bardzo dużo nazwiska w cyrylicy jako Яхира . Lista jest długa i samych pań jest ponad 80. W tym Яхира Клавдия

Ja ze swej strony mogę tylko zwrócić uwagę na podobieństwo nazwiska Jachira do nazwiska Jakir ( Якир) a tu już jesteśmy bardzo blisko, bo mamy czerwonego kamandira Krasnoj Armii rodem z Besarabii lub/ i Mołdawii Jonę Jakira (Yony Jakira, Ио́на Эммануи́лович Яки́р ), urodzonego w 1896 r. w  Kiszyniowie  a w 1918 r. dowodzącego bolszewickimi oddzialami z wojskami rumuńskimi(pewnie tymi,które też wyzwolily Budapeszt od Beli Kuna) a w 1919-1920 dowodzącego 45 dywizją strzelecką na Froncie Poludniowo Zachodnim  czyli  kolo Lwowa. Czyli walczył z "BiałoPolakami". Po wojnie z Polską dowodził wojskowymi okręgami Krymu i Ukrainy. Rozstrzelany w 1937.

 

Występuje też uczony izraelski Jachir Auron, który w Erewaniu dostał jakieś odznaczenie całkiem niedawno. A więc to może być imię Jair. W West Banku jest atrakcja turystyczna o nazwie Wadi Jahir - na pustyni judzkiej jakiś malowniczy wąwóz.

Zatem jeśli to nie pseudonim, to pani Klaudia wywodzi się najprawdopodobniej w prostej linii od radzieckiego wojska rodem "od multańskiej strony" jak mawiał Pan Henryk Sienkiewicz. Czy może od sowieckich politruków z Besarabii, zostawionych  w PRL  w charakterze wirusa  na polskim paszporcie. 

 

Poniżej "wsie Jachira" dla żartu oczywiście. Może kuzyni:))) Z polskich imion występuje Bogdan, Kazimierz, Julian i chyba Władysław Jachira. 

Яхира Клавдия  też w tym spisie jest i wychodzi na to, że występowała w filmie radzieckim tj. rosyjskim jak najbardziej wojennym  z 2015 r. pt.Единичка  w reżyserii Kiriła Wielewicza, w ktorym"zagrała rolę epizodyczną". Film jest o tym, jak radziecki oddział Armii Czerwonej w sierpniu 1944 r. w ramach nastuplenija w Polsze na froncie zachodnim ma zdobyć i utrzymać most ale natyka się na "rozwalony klasztor" a w nim gluchoniemie polskie dzieci (bardzo eleganckie zresztą) i jakas młoda dama z rozwianym ciemnym włosem, chyba była zakonnica po utracie  wiary (serio), która się tymi dziećmi opiekuje. Chyba gra ją polska aktorka Anna Prus.

 

Яхира Авраам, ,Яхира Адам,Яхира Адриан,Яхира Александр,Яхира Алексей,Яхира Анатолий,Яхира Андрей,Яхира Антон,Яхира Аристарх,Яхира Аркадий,Яхира Арсений,Яхира Артем,Яхира Артемий,Яхира Архип,Яхира Афанасий,Яхира Богдан,Яхира Борис,Яхира Вадим,Яхира Валентин,Яхира Валерий,Яхира Василий,Яхира Вениамин,Яхира Викентий,Яхира Виктор,Яхира Вилли,Яхира Виссарион,Яхира Виталий,Яхира Владимир,Яхира Владислав,Яхира Всеволод, Яхира Вячеслав,Яхира Гавриил,Яхира Галактион,Яхира Геннадий,Яхира Георгий,Яхира Герасим,Яхира Герман,Яхира Глеб,Яхира Гордей,Яхира Григорий,Яхира Давид,Яхира Даниил,Яхира Денис,Яхира Дмитрий,Яхира Евгений,Яхира Евдоким,Яхира Емельян,Яхира Ефим,Яхира Захар,Яхира Зиновий,Яхира Иван,Яхира Игнатий,Яхира Игорь,Яхира Иларион,Яхира Илья,Яхира Иннокентий, Яхира Иосиф,Яхира Ираклий, Яхира Исаакий, Яхира Казимир,Яхира Карп, Яхира Кирилл, Яхира Клемент,Яхира Клим,Яхира Кондрат,Яхира Константин,Яхира Корнилий,Яхира Кузьма,Яхира Лазарь,Яхира Лев,Яхира Леонид,Яхира Леонтий,Яхира Лукьян,Яхира Макар,Яхира Максим,Яхира Максимилиан,Яхира Марк,Яхира Мартин

  • Яхира Матвей,Яхира Мечислав,Яхира Мирон,Яхира Митрофан,Яхира Михаил,Яхира Модест,Яхира Моисей,Яхира Назар,Яхира Наум,Яхира Никанор,Яхира Никита,Яхира Николай,Яхира Нисон,Яхира Олег,Яхира Орест,Яхира Осип,Яхира Павел,Яхира Памфил,Яхира Парамон,Яхира Петр,Яхира Платон,Яхира Порфирий,Яхира Прокофий,Яхира Прохор,Яхира Рафаил,Яхира Роман,Яхира Ростислав,Яхира Савелий,Яхира Самсон,Яхира ,Самуил,Яхира Святослав,Яхира Севастьян,Яхира Сергей,Яхира Степан,Яхира Тарас,Яхира Терентий,Яхира Тимофей,Яхира Тихон,Яхира Трофим,Яхира Фаддей,Яхира Федор,Яхира Федот,Яхира Феликс,Яхира Фома,Яхира Юлиан,Яхира Юрий,Яхира Ярославplu

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AF%D0%BA%D0%B8%D1%80,_%D0%98%D0%BE%D0%BD%D0%B0_%D0%AD%D0%BC%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%83%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

http://arka.am/ru/news/society/izrailskiy_uchenyy_nagrazhden_premiey_prezidenta_armenii_za_znachitelnyy_vklad_v_delo_priznaniya_gen/

 

 

Dzięki, dobra zabawa była. I przepraszam Autora notki:)))

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ikony58 26 września 2019 12:35
26 września 2019 15:27

Dzięki za pozdrowienia i pozdrawiam równiez bardzo:))

zaloguj się by móc komentowaćpink-panther @bendix 26 września 2019 15:44
26 września 2019 16:12

Zgadza się. To jesttypowa produkcja filmowa :filmy wojenne  kręcone były i są hurtem. Wątki polskie są zazwyczaj bardzo "egzotyczne". Z tym, że ona tam grała ogona. To Anna Prus grala jedną z ról dużych.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @DWiant 26 września 2019 15:49
26 września 2019 16:13

Wielkie dzięki za linki. To właśnie to.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @pink-panther 26 września 2019 15:27
26 września 2019 16:13

Myślę,że takich div " rodzących się młodych talentów ,jest ciut więcej niz 80... Na oko  tylko widać,że główeczka duża i jest miejsce,a gdy dziunia otworzy buzię,to wydaje się ,że tam 1 bajt ramu...Nawet nie warto poświęcać chwili uwagi.... To takie skandalizujące odpady ,być może genetyczne....Mnie tylko wkurza ,jak zadworuje sobie z KK,lecz tonu na długo jej nie starczy....

Serdeczności dla pani i wszystkich notek... Dla mnie to perełki,które rozumiem...wszystkie bez wyjątku....

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @bendix 26 września 2019 09:25
26 września 2019 22:26

to nie były "plany USA' (czyli czyje?), ale zupełnie innego mocarstwa, tj. mocarstwa anonimowego.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @BezNicka 26 września 2019 10:27
26 września 2019 22:31

Wolnosc jest zawsze "od" czegoś/kogoś.  Natomiast to zniewolenie   jest "do".

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @bendix 26 września 2019 09:12
26 września 2019 22:45

Jasne, ze masz sie z czego cieszyc. Zwłaszcza z tysięcy ofiar pośród  kobiet i dzieci. Bo mężczyźni byli na froncie. Wszyscy z nich,  którzy mieli dwie ręce i dwie nogi. Wypisujesz androny nie znając tamtejszych realiów. Np. były one takie, że w niemieckich fabrykach zbrojeniowych pracowali głównie jeńcy, w tym bardzo wielu Polaków, a tylko nadzór był niemiecki. I ci jeńcy byli po pracy trzymani w wagonach kolejowych, które takze stanowiły łatwy cel bombardowań.  Taktyka Harrisa była bowiem taka , że zniszczone obiekty czy infrastrukture łatow  szybko odbudować, ale zabitych pracownikow tych fabryk szybko "odbudować sie nie da". Dlatego z premedytacja niszczonao dzioelnice mieszkalne i wszelkie obiekty, ghdzie ludnośc mogła szukać schronienia.Ale  gdy był alarm plotn. w schronach schować się  mogli wyłącznie  Niemcy, ale  jeńcy już nie. I było to zarządzenie bardzo  ściśle przestrzegane, taki u nich  ordnung w czasach wojennej apokalipsy.  Co oznacza, że znacząca część ofiar w Dreźnie, to nie były ofiary wśród  ludności niemieckiej. Reasumując, nie chce mi się dłużej komentować podobnych do twoich przemyśleń.

zaloguj się by móc komentować

Jimmy @SalomonH 26 września 2019 11:13
27 września 2019 06:40

Czytałem wywiad z jednym z polskich pilotów bombardujacych niemieckie miasta. Zapytany o wątpliwości czy skrupuły odpowiedział krótko: "NIe mieliśmy żadnych wątpliwości. Na dole był nasz śmiertelny wróg, którego trzeba było zniszczyć."

Pamiętajmy, że Niemcy zaczęli wojnę od bombardowania Wielunia - około 1000 cywilnych ofiar.

25 września wykonali dywanowy nalot na Warszawę. Zginęło 10 tysięcy ludzi, 35 tysięcy było rannych. W tym dniu znajoma rodziny, już nieżyjąca, straciła siostrę, na zawsze zaginioną.

Niemcy zbombardowali również Belgrad na początku wojny z Jugosławią. 25 tysięcy zabitych mieszkańców.

Niemcy z olbrzymim przekonaniem stosowali zasadę odwetu na ludności cywilnej. Stawiam tezę, że ten pozbawiony humoru naród, w swojej olbrzymiej wiekszości uważa do dzisiaj rozstrzeliwania odwetowe za zgodne z prawem. Na youtube jest filmik, na którym młoda Holenderka rozmawia z niemieckimi starcami w muzeum czołgów. Zarzuca im, że z ich miejscowości zabrali 600 osób do obozów i prawie nikt nie wrócił. Oni zapytali za co, a gdy usłyszeli, że za atak na niemiecki samochód, chyba dwóch żołnierzy zabitych, zaindyczyli sie od razu i szprechali - "To było zgodne z prawem, tak należało zrobić"

Rozstrzeliwali w proporcjach jeden - nawet do kiluset, jak po zamachu na Kutscherę, gdy rozstrzelali 400 młodych chłopaków.

Rozstrzeliwali od pierwszych dni wojny, upajali sie mordami. Na pomorzu, gdzie były pierwsze masowe mordy, znam przypadek, gdy niemiecki właściciel majątku, V kolumna czy coś w tym stylu, jeżdził do obozu , żeby sobie pozabijać Polaków (Sypniewo koło Więcborka) . W tej okolicy nie mogą sie wciąż doliczyć gdzie zaginęło 3000 tysiące osób. W Czestochowie w ramach rzekomego odwetu rozstrzelali we wrześniu 39 około 400 osób. Masowo mordowali polskich jeńców i robił to wehrmacht.

Patrząc na bombardowania miast jako na odwet za podobne masakry na cywilach w wykonaniu niemców, był to  odwet łagodny.

Sami Niemcy mieli wybór - zrobić powstanie antyhitlerowskie i obronić godność nawet umierając, albo wysyłać młodzież z panzerfaustami. Wybrali w większości to drugie. No i wpędzili nas w paszczę sowietów.

Trzeba oczywiscie dodać, że było wielu niemców mentalnie w opozycji do hitlera, ale liczy sie postawa większości, która była fanatyczna i wierna hitlerowi.

zaloguj się by móc komentować

BezNicka @stanislaw-orda 26 września 2019 22:31
27 września 2019 07:08

Wolny OD bólu np zęba. Jestem tym z nielicznych, którzy mają wolność DO pracy. Jestem tym ,,od wbijania gwoździ,,  , i płacą mi za to, bo są zajęci pisaniem książek. A chcą mieć dach nad głową. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Jimmy 27 września 2019 06:40
27 września 2019 09:13

Wielkie dzięki za zwrócenie uwagi na ten aspekt historii bombardowań w czasie II WW. Przypomnialomi się, jak pewien Holender z dużym brakiem sympatii wypowiadal się o Niemcach w związku z ich bombardowaniem Rotterdamu 14 maja 1940 r.

Nie znalam szczegolow, ale od czego docent wiki? Nie mam czasu,więc wrzuce w całości:"...

Inwazja na Holandię rozpoczęła się 10 maja. Niemcy spodziewali się, że złamią opór Holendrów w jeden dzień, jednak wojska holenderskie stawiły większy opór, niż się spodziewano. Niemcy zaplanowali ofensywę na 14 maja, w jej skład wchodził nalot dywanowy na wybrane cele. Celem nalotu było wsparcie niemieckich jednostek walczących w mieście, złamanie lokalnego oporu i zmuszenie Holandii do kapitulacji[1].

Dowodzący niemieckimi jednostkami generał Hans Schmidt wystosował ultimatum do Holendrów, informując ich o planie bombardowania Rotterdamu. Holendrzy zgodzili się na podjęcie rokowań i bombowce zostały odwołane, jednak 50-60 bombowców He 111 z ok. 100 nie dostrzegło czerwonej flary informującej o odwołaniu ataku[1].

Bombowce zrzuciły 97 ton bomb, w większości na centrum miasta, niszcząc obszar o powierzchni ok. 2,5 km2, wywołując liczne pożary i powodując śmierć ok. 1000 mieszkańców. Operacja okazała się skuteczna; Holandia nie miała możliwości powstrzymania niemieckich bombowców i po ocenie sytuacji oraz otrzymaniu niemieckiego ultimatum bombardowania innych miast skapitulowała tego samego dnia[1].

Bombardowanie Rotterdamu wywołało zmianę polityki i strategii brytyjskiej. Do tej pory Wielka Brytania unikała bowiem bombardowania Niemiec, lecz oświadczyła wcześniej, że jeśli Niemcy będą kontynuować ataki na cele cywilne, polityka ta ulegnie zmianie. Dzień po bombardowaniu Rotterdamu, w nocy z 15 na 16 maja, Royal Air Force przeprowadziło pierwszy (nocny) nalot na obszar Zagłębia Ruhry...".

Powierzchnia 2,5km kwadratowego to jest 2,5mln metrow kwadratowych,co daje nam kwadrat o boku ok. 1580 m. To  może  być ścisłe stare miasto.

I jak sie okazuje u docenta wiki pod haslem "Rotterdam" - tak bylo. W historii Rotterdamu mamy zapis :'...W maju roku 1940 czasie II wojny światowej zniszczony nalotem dywanowym Luftwaffe (zob. bombardowanie Rotterdamu). Nieliczne zachowane zabytki, m.in. gotycki kościół św. Wawrzyńca (XV – XVI), dom Schielandshuis (druga połowa XVII wieku, obecnie Muzeum Historyczne); pomnik z brązu „Rozdarte Miasto”. ...".

Najpierw Wielun, Frampol,Warszawa  i Belgrad  a potem rozpoczęcie "kampanii francuskiej" od dywanowego bombardowania  Rotterdamu. Gadanie, że "moglo byc więcej samolotów i więcej bomb" jest niepoważne wobec faktu, że zbombardowano zabytki a nie część przemysłową i węzel kolejowy..Może zresztą i to zbombardowali.

PONIŻEJ  ZDJĘCIA ROTTERDAMU`PO`NIEMIECKIM BOMBARDOWANIU 14 MAJA 1940.  Miasto liczyło w 1925r. 547tysięcy  ludności, w 2005 - 589 tysięcy.Znalezione obrazy dla zapytania rotterdam bombing before and afterZnalezione obrazy dla zapytania rotterdam bombing before and afterZnalezione obrazy dla zapytania rotterdam bombing before and after

Znalezione obrazy dla zapytania rotterdam bombing before and after

Znalezione obrazy dla zapytania rotterdam bombing before and after

Znalezione obrazy dla zapytania rotterdam bombing before and after

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @kotlet
27 września 2019 09:22

Nawiasem,Rotterdam ma największy port w Europie,któryrozciaga siena długości 40 km u ujścia Mozy i Renu. Czyli port też mogli znszczyć bombardowaniem na małej powierzchni. Kto sieje wiatr ten zbiera burze. Bombardowanie dywanowe Rotterdamu TEŻ NIE BYŁO KONIECZNE.  A czy ktoś wspomina o bombardowaniu Rotterdamu?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @kotlet
27 września 2019 09:27

In total, 1,150 50-kilogram (110 lb) and 158 250-kilogram (550 lb) bombs were dropped, mainly in the residential areas of Kralingen and the medieval city centre. Most of these hit and ignited buildings, resulting in uncontrollable fires that worsened the following days when the wind grew fiercer and the fires merged into a firestorm.[29] Although exact numbers are not known, nearly 1,000 people were killed and 85,000 made homeless.[32][contradictory] Around 2.6 square kilometres (1.0 sq mi) of the city was almost levelled. 24,978 homes, 24 churches, 2,320 stores, 775 warehouses and 62 schools were destroyed.

Rotterdam  TEŻ miał burzę ogniową.

zaloguj się by móc komentować

bendix @stanislaw-orda 26 września 2019 22:45
27 września 2019 09:40

Załóż najlepiej memoriał pomordowanych kobiet i dzieci przez polskich pilotów i wyślij list z przeprosinami.

Jeńcy a raczej więźniowie pracowali we wszystkich fabrykach w niemczech. I co? Mieli ich nie bombardować? Przykład: Monowice.

Te dzieci z 1918 roku niewybombione wtedy, w '39 mordowały innych. Być może gdyby zdepopulowali niemców w '18 to mniej by było tych do mordowania w czasie II WW.

Celem aliantów było jak najszybsze zakończenie wojny więc tak to właśnie widzieli. Były pretensje środowisk żydowskich że nie zbombili krematoriów i komór gazowych w Birkenau. Odpowiedź jest oczywista. Nie zbombili bo były ważniejsze cele (np. Monowitz) aby jak najszybciej zakończyć hekatombę. Każdy dzień dłużej przynosił niewyobrażalne ofiary i cierpienia.

Mają szczęście niemcy że nie załapali się na nuka! Niech na kolanach dziękują Panu Bogu.

Jak się niemcy pięknie po wojnie zdenazyfikowały to oczywiście wiesz? Wiesz np. kto był po wojnie burmistrzem Westerland i posłem do Landtagu?

Nie ma na wojnie niestety litości. Chcieli to dostali i to mnie właśnie cieszy. Tak jak dostali Japończycy. Chcieli się wyżynać do końca? Chcieli.

Bardzo dobrze że użyto nuków, uratowano setki tysięcy żołnierzy amerykańskich. Żaden polityk dysponujący taką bronią nie miał prawa ich wysyłać na rzeź.

HOWGH!

zaloguj się by móc komentować


kotlet @pink-panther 27 września 2019 09:22
27 września 2019 10:00

Czy Pani potrafi sobie wyobrazić poważną dyskusję na ten temat...tutaj, przecież mnie zjedzą, już to zapowiedzieli:)

https://forum.axishistory.com/viewtopic.php?t=216494

zaloguj się by móc komentować

bendix @SalomonH 27 września 2019 09:45
27 września 2019 10:19

Możesz mieć takie zdanie. Podobno wolność mamy.

zaloguj się by móc komentować

kotlet @pink-panther 27 września 2019 09:13
27 września 2019 10:34

Polish historian Jerzy B. Cynk, author of The Polish Air Force at War. The official history 1939-1943, wrote about the events: "Numerous direct support missions were also flown, with the heaviest attacks directed against the Polish cavalry and troop concentrations at Wielun."[9]

At 13:00 a German dive bomber wing, I./StG 2 led by Major Oskar Dinort via Nieder-Ellguth, were directed against this unit, followed a few hours later by Schwarzkopff with sixty Ju 87 Stukas of I./Sturzkampfgeschwader 77[8] Weather conditions were unfavourable during the day, with a visibility of only one kilometre and a practically closed layer of fog at 50 metres altitude.[10] Fog, mist and poor visibility thwarted many of the Luftwaffe's sorties planned for the morning of the first day of the invasion.[10] The dive bombers, facing intense anti aircraft fire, inflicted heavy losses on the Polish cavalry, and the advance was turned into a rout by 90 Stukas.[8] On their return home, four of the German Junkers Ju 87 bombers were shot down by the Polish 36 Academic Legion Infantry Regiment stationed nearby.[8] Three waves of attacks were carried out during the day.[8] The town was captured by the German Army on the first day of the invasion.[8]

zaloguj się by móc komentować

Andrzej4 @kotlet
27 września 2019 10:49

Po prostu niemiecki punkt widzenia. Jak Kali ukraść to dobrze, a jak Kalemu, to źle. Trudno nie zgodzić się z cytowanym w komentarzu jednego z Kolegów Churchillem.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @stanislaw-orda 26 września 2019 00:13
27 września 2019 10:57

No to pozostaje jeszcze do ustalenia (poruszam się w konwencji notki) czy to przypadkiem nie mityczny Albion napadł 1 września 1939 roku na Polską, a nie jakieś tam Niemcy? A na poważnie: notka jest którąś z kolei prowokacją pana kotleta. Jednak na tyle poważną że "holokaust" użyty w tytule odnosi do działań wojennych na froncie. Każda wojna od zarania dziejów dotyka ludność cywilną. Jednak postęp techniczny udoskonala możliwości zabijania i eliminacji przeciwnika i stąd ilość i wielkość ofiar działań wojennych drugiej wojny światowej. Następna, trzecia, będzie miała jeszcze więcej ofiar bo mamy bogatszy i bardziej śmiercionośny arsenał techniczny. Nie zapominajmy jednak, pochylając się nad ofiarami, kto pierwszy i dlaczego uruchomił śmiertelną machinę zniszczenia. Machinę którą trudno zatrzymać. I tym kimś były Niemcy. Hitlerowskie czy nazistowskie czy jedynie niemieckie. Gdyby nie one, gdyby nie poparcie społeczne jakie zostało udzielone przez społeczeństwo niemieckie Hitlerowi i jego szajce żadnych bombardowań ani nalotów na Drezno i inne niemieckie miasta by nie było. Jest taki polski film, niby komedia Juliusza Machulskiego z 2013 roku pt. Ambassada

https://youtu.be/ZrIMq0DEo9E (piosenka Niemiena zamykająca film)

w którym zasugerowano inny przebieg zdarzeń historycznych i ograniczono drugą wojnę światową do incydentu wrześniowego. Świat jaki został w tym wariancie, świat Warszawy pełnej obywateli narodowości żydowskiej i wyznania judaistycznego jest barwny i kolorowy. Jest pełen uśmiechu, radości i optymizmu. I doprawdy nie winą szefa wydziału bombowego RAF, pułkownika Arthura Harrisa było, że zastosowanie samolotów do bombardowania celów cywilnych zostało użyte akurat przeciw Niemcom. Gdyby autor notki posłużył się pełnym wikipedycznym życiorysem Harrisa i pokazał jak wprowadzał do praktyki wojennej zastosowanie samolotów do ataków na cele cywilne, to pełna zgoda. Ma facet dokonania całkiem nieciekawe z moralnego punktu widzenia. Ale autor notki zrobił kontrowersyjną logicznie parabolę, która mnie się akurat, nie podoba. I to na tyle z mojej strony.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @tomciob 27 września 2019 10:57
27 września 2019 12:08

Nie zgadzam się na to, żeby wartościować ludobójstwo w ten oto sposób, że jedno jest "złe", a inne jest "dobre".

Każde jest złe i każde jest godne potępienia.

To, co wypisuje bendix stanowi symptom  spatologizowanego sumienia.

zaloguj się by móc komentować

bendix @stanislaw-orda 27 września 2019 12:08
27 września 2019 12:40

Serbskie przysłowie: "Kto bije, zostanie zabity"

Żadne ludobójstwo nie jest dobre. Ale weź pod uwagę że zabijanie jest grzechem, ale zabijanie w obronie już nie jest (vide wojna obronna)

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @bendix 27 września 2019 12:40
27 września 2019 12:52

Ja nie wypowiadałem się na temat grzechu. Skomentowałem   natomiast uzasadnianie,  aprobowanie oraz  propagowanie skurwysyństwa.

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @stanislaw-orda 27 września 2019 12:52
27 września 2019 12:54

Alianci prowadzili wojne obronną przeciwko agresorowi.

zaloguj się by móc komentować

bendix @stanislaw-orda 27 września 2019 12:52
27 września 2019 12:56

Jak rozumiem z Twojej wypowiedzi kpt. Marinesko powinien był pozwolić swołoczy na bezpieczne dopłynięcie do celu okrętem wojennym jakim był "Gustlof"?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @bendix 27 września 2019 12:56
27 września 2019 14:50

Niczego nie rozumiesz.

Jaki cel miałoby desantowanie wojsk np. na Wyspy Japońskie, skoro Japonia nie miała floty wojennej, samolotów, przemysłu, kadr, zywnosci itp. , itd. Uzasadnianie, ze po to były potrzebne bomby atomowem aby uniknąc strat to dorabianie uzasadnienia ex post. Wcale nie musieliby  lądować na Wyspy Japońskie , kwestia kapitulacji to były pojedyncze tyugodnie. Zrzucenie atomówek było demonstracja wobec Sowietów.  Podobnie było z Niemcami hitlerowskimi. Alianci zachoodni musieli ich bombardować, bo zawarli pakt ze Stalinem, że żadna ze stron nie zawrze separatystycznego pokoju z III Rzeszą. No i  ścigano się, kto pierwszy zajmie Berlin oraz jak największą cześc Niemiec, Zajęcie Berlina nie było konieczne do zwycięstwa militarnego, natomiast  było konieczne do określenia sfery wpływów politycznych.

Uzasadnianie celów  politycznych innymi względami (np. militarnymi)  to propaganda bądź jej powielanie.

Dziękuję za uwagę.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @kotlet
27 września 2019 15:46

A Niemcy Hitlera to tak nagle były gotowe do wojny i nikt o niczym nie wiedział - alianci zaskoczeni - sorry ale te bajki to nie dla mnie. Stalin sie szykowal Adolf sie szykowal a Alianci na tych zbrojeniach zarabiali - surowce, technologie, wczesniej udział Wallstreet Trust w rewolucji bolszewickiej i interesy w nazistowskich Niemczech etc.  Jedyni zaskoczeni Polacy - no ale naszej polityki komentowac nie bede. Nowy porzadek swiata po wojnie jasno pokazuje kto najwiecej na tej wojnie zyskał - Patton oburzony, ze Roosvelt sie ze Stalinem dogadał zamiast kontynuowac wojne przeciw nowemu tyranowi musiał odwalic kite. Churchil po wojnie odsuniety, Sikorski nie doleciał... Nie ma sensu liczyc ofiar i licytowac sie kto wiecej zabił. Najwiecej dostali po D Rosjanie ale przeciez bez nich Adolfa nie udaloby sie pokonac w miare szybko. Tyle ze Rosjanie dostawali po D bez wojny juz wczesniej...

Kiedyś GM popełnił teorie o 2 golemach spuszczonych ze smyczy by zdewastowac Europe. To z perspektywy czasu wyglada na realizacje planu. Wykreowanie 2 takich potwórków w tym samym czasie i pod egidą Socjalizmu nie moze byc przypadkiem i wątpie by nie było kontrolowane. Niemcy po 1 przegranej wojnie i niekorzystnych traktatach po 20 latach sa mocarstwem militarnym bez pomocy z zew? a Stalin głodzi 5 milionów ludzi i przeprowadza najwieksza jume w historii zeby miec na zbrojenia tak od czapy?

Pusty śmiech.

Obawiam sie, ze wojny jednak planuje sie lata wczesniej i nie da sie tak po prostu tego przeprowadzic w tajemnicy. Imho ta wojna miala sie odbyc a inwestorzy/zwyciezcy byli jej inspiratorem i najwiekszym beneficjetem. Byc moze wymkneła sie spod kontroli - a moze wcale nie...

Co ma Holokaust zydów do bombardowań aliantów?

Kurt Vonegut napisał "Rzeźnia numer 5" - rozumiem, ze to z tego nurtu wywodzi sie autor notki :)

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-Maciej @kotlet
27 września 2019 15:59

Jesteś trollem. Dawno powinni Cię wyrzucić.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Ongaku 27 września 2019 15:46
27 września 2019 18:20

Kurt Vonegut napisał "Rzeźnia numer 5"

Pozdrawiam :-)

zaloguj się by móc komentować


bendix @stanislaw-orda 27 września 2019 14:50
28 września 2019 03:32

Widzę że wierzysz w UFO. Odsyłam do książek Arnolda Mostowicza. Tam znajdziesz ukojenie.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/70720/my-z-kosmosu

zaloguj się by móc komentować


bendix @ikony58 27 września 2019 20:27
28 września 2019 05:06

Po tych mordach zdradzieckich które widzę codziennie już mnie nic nie jest w stanie przewrócić (apropo: trzymaj się)

zaloguj się by móc komentować

bendix @ikony58 27 września 2019 20:27
28 września 2019 05:10

Kupiłem zapas teflonu i się nim pokryłem. Inaczej się nie da egzystować :-(

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @bendix 28 września 2019 03:48
28 września 2019 05:23

Az mi sie lezka w oku zakreciła - propaganda z mojego dziećiństwa :)

zaloguj się by móc komentować

bendix @Ongaku 28 września 2019 05:23
28 września 2019 05:26

Też to czytałem z wypiekami na twarzy i czekałem na wydanie następnej części. A wydawało się w cyklu rocznym.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Ongaku 28 września 2019 05:23
28 września 2019 05:28

Pierwsza część " Lądowanie w Andach" a potem kilka lat na następną się czekało.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @bendix 28 września 2019 05:28
28 września 2019 05:52

Niestety mlode pelikany łykają wszystko dlatego tak ważna indoktrynacja za małolata. Po Danikenie czytalem jeszcze prace (niestety wszystkie LOL) Zecharia Sitchin. Przekonał mnie do swojej prawdy tym, że zanim NASA oficjalnie cofnęła  Plutonowi status planety on pisął o tym w latach 80. Skad wiedział? Twierdzi, ze z archiwum Sumeru.

Przyznac trzeba, ze ta propaganda bardzo ładnie jest podana i skrojna - Ancien Astronauts przemawiają do wyobraźni. Skuteczna pułapka.

Pluton (oznaczenie oficjalne: (134340) Pluton) – planeta karłowata, plutoid, najjaśniejszy obiekt pasa Kuipera. Został odkryty w 1930 roku przez amerykańskiego astronoma Clyde’a Tombaugha. Od odkrycia do 2006 roku Pluton oficjalnie był uznawany za dziewiątą planetę Układu Słonecznego. 24 sierpnia 2006 roku Międzynarodowa Unia Astronomiczna odebrała Plutonowi status planety, co oznacza, że Układ Słoneczny liczy 8 planet[3].

 

Ehh nie ma co sie wstydzić. Bładzić jest rzeczą ludzką. Grunt, ze udało nam sie z tego wyjśc. Znam takich co nie wyszli do dziś...

zaloguj się by móc komentować

bendix @Ongaku 28 września 2019 05:52
28 września 2019 05:56

"Grunt, ze udało nam sie z tego wyjśc"

I o to chodzi, o to chodzi panie dziejku :-)

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @bendix 28 września 2019 03:32
28 września 2019 07:38

Więcej już mnie nie prowokuj, abym nie był zmuszony do wskazania, gdzie należałoby  odesłać Ciebie.

zaloguj się by móc komentować


bendix @stanislaw-orda 28 września 2019 07:38
28 września 2019 08:08

Ja Ciebie nie będę prowokował Unu. Jestem daleki od tego. Sam się ujawniłeś że jesteś zwolennikiem teorii równoległęj rzeczywistości. I nie pisz do mnie "skurwysyństwo" bo jak rozumiem USNAVY powinno Japonię zagłodzić na śmierć.

Te ich kobiety i dzieci zwłaszcza bo (japońska) "armia się sama wyżywi"

Pod Berlinem też wszyscy powinni stanąć i poczekać aż mieszkańcy przyjdą prosić o wodę i papu.

zaloguj się by móc komentować

bendix @stanislaw-orda 28 września 2019 07:38
28 września 2019 08:18

A zresztą uznaj że Ciebie sprowokowałem i wal prosto z "mostu"

Wszystko co Ci na wątrobie leży.

Zwłaszcze to że usamani brzydko zrobili że njukneli Japonię.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @stanislaw-orda 28 września 2019 07:41
28 września 2019 08:26

Ciekawe - dziekuje bardzo za przypomnienie.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @bendix 28 września 2019 08:08
28 września 2019 11:41

 Na takie  prośby długo by nie czekano.

No, ale skoro utworzyło sie  milionowe armie żołnierzy , trzeba im  dawać zajęcie, coby z nudów i frustracji sami ze sobą się nie bili.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @bendix 28 września 2019 08:18
28 września 2019 11:45

Żeby tylko Japonię.

Wpadli w samozachwyt  i od 1945r. wszędzie gdzieś szukaja  okazji, aby  pokazać, jakie to mają nowoczesne zabawki militarne.

O, np.  w Korei i Wietnamie nabili "żółtków" sporo więcej niż w Japonii.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować