-

kotlet : Należę do większości Narodu, która nie oddaje Im głosu.

Wszelkiej maści antysemitnikom mówimy stanowcze NIE!

Przemówienie Lenina na temat antysemityzmu.

"Antysemityzm oznacza szerzenie wrogości wobec Żydów. Kiedy przeklęta monarchia carska żyła w swoich ostatnich dniach, próbowała podżegać ignorantów robotników i chłopów przeciwko Żydom. Carska policja, w sojuszu z właścicielami ziemskimi i kapitalistami, organizowała pogromy przeciwko Żydom. Właściciele ziemscy i kapitaliści próbowali skierować nienawiść robotników i chłopów, którzy byli udręczeni przez biedę, przeciwko Żydom. W innych krajach często widzimy kapitalistów podsycających nienawiść wobec Żydów, aby oślepić robotników, odwrócić ich uwagę od prawdziwego wroga ludu pracującego, kapitału. Nienawiść do Żydów utrzymuje się tylko w tych krajach, w których niewolnictwo właścicieli ziemskich i kapitalistów stworzyło bezdenną ignorancję wśród robotników i chłopów. Tylko najbardziej nieświadomi i uciskani ludzie mogą uwierzyć w kłamstwa i oszczerstwa, które rozpowszechnia się na temat Żydów. To przeżytek starożytnych czasów feudalnych, kiedy kapłani palili heretyków na stosach, gdy chłopi żyli w niewoli, a ludzie byli dławieni i niemi. Ta starożytna, feudalna ignorancja przemija; ludziom otwierają się oczy.

To nie Żydzi są wrogami ludu pracującego. Wrogami robotników są kapitaliści wszystkich krajów. Wśród Żydów są ludzie pracy i stanowią oni większość. Są naszymi braćmi, którzy, podobnie jak my, są uciskani przez kapitał, są naszymi towarzyszami w walce o socjalizm. Wśród Żydów są kułacy, wyzyskiwacze i kapitaliści, podobnie jak wśród Rosjan i wśród ludzi wszystkich narodów. Kapitaliści usiłują siać i podsycać nienawiść między ludźmi pracy różnych wyznań, różnych narodów i różnych ras. Ci, którzy nie pracują, są u władzy dzięki sile i sile kapitału. Bogaci Żydzi, podobnie jak bogaci Rosjanie i bogaci we wszystkich krajach, są w sojuszu, by uciskać, niszczyć, rabować i dzielić robotników.

Hańba temu przeklętemu caratowi, który torturował i prześladował Żydów. Hańba tym, którzy podżegają do nienawiści wobec Żydów, którzy podżegają do nienawiści wobec innych narodów.

Niech żyje braterskie zaufanie i walka o sojusz robotników wszystkich narodów w walce o obalenie kapitału."

Źródło: Lenin’s Collected Works, 4th English Edition, Progress Publishers, Moscow, 1972 Volume 29, pages 252-253

Stalin o antysemityzmie.

"W odpowiedzi na twoje zapytanie:
Narodowy i rasowy szowinizm jest pozostałością zwyczaju pogardy do rodzaju ludzkiego, który charakteryzował okres kanibalizmu. Antysemityzm, podobnie jak krańcowa forma szowinizmu jest najbardziej niebezpieczną pozostałością kanibalizmu. Antysemityzm jest narzędziem w rękach wyzyskiwaczy, które jak odgromnik odbija ciosy wymierzone przez klasę robotniczą w kapitalistów. Antysemityzm jest  niebezpieczny dla klasy pracującej, stanowi bowiem fałszywy trop, który prowadzi ją na manowce. Stąd Komuniści, jako konsekwentni internacjonaliści muszą być nieprzejednanym wrogiem antysemityzmu. W ZSRR antysemityzm jest karany przez prawo z najwyższą surowością, jako zjawisko głęboko wrogie systemowi radzieckiemu.  W ZSRR prawo karze aktywnego antysemitę karą śmierci."

J. Stalin

12 styczeń, 1931

First published in the newspaper Pravda, No. 329, November 30, 1936
Źródło: Works, Vol. 13, 1930 - January 1934, Publisher: Foreign Languages Publishing House, Moscow, 1954

 tagi: stalin  lenin  antysemityzm 

kotlet
22 czerwca 2019 09:13
4     1001    0 zaloguj sie by polubić
komentarze:
kotlet @kotlet
22 czerwca 2019 09:17

 Lenin o antysemityzmie.

 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @kotlet
22 czerwca 2019 11:18

z tym kanibalizmem chodziło o kotlety schabowe z proletariusza ? ;-) czy steki górnika dołowego ?  ;-)

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @kotlet
22 czerwca 2019 16:12

kotlet, u mnie na wsi nie masz konwertytow/convert pdf to sth/, tu sie zyje obrazami/pejzazami-ha,ha/; przesle ci pare obrazkow, jak ci sie nie spodobaja to mnie ...

image (2)_bw.jpg

image (3)_bw.jpgimage (4)_bw.jpgi pamietaj- towar mamy, ale u

 

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @kotlet
22 czerwca 2019 16:17

no i cos wcisnalem i nie dokonczylem;

pamietaj, towar mamy ale on sze musi dobrze sprzedac...

T.Jeske-Choiński

image.png

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować